افرادی که انجام انواع عمل های لاغری مانند عمل اسلیو معده را انتخاب می کنند باید بدانند که فقط انجام عمل برای لاغری کافی نیست و لازم است تا توجه زیادی به تغذیه و
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
نیز داشته باشند. رعایت کردن این رژیم نقش کلیدی در بهبودی فرد بعد از عمل و جلوگیری از اتفاقات نامطلوب و عوارض احتمالی ناشی از آن دارد.
5 مرحله غذایی در رژیم بعد عمل اسلیو

بعد از انجام عمل اسلیو برای بهبود زخم ها و عادت کردن به شرایط جدید نیاز است تا مراحل غذایی خاصی را رعایت کنید که هر کدام حدودا یک هفته طول می کشند و عبارتند از:

  • مایعات شفاف یا رقیق
  • مایعات کامل (غلیظ)
  • پوره
  • غذاهای نرم
  • یک رژیم غذایی مداوم و غنی از پروتئین

هفته اول بعد عمل اسلیو: مایعات شفاف

مصرف مایعات رقیق مانند آب، آب گوشت رقیق و آبمیوه رقیق شده در این دوره به بدن بیمار این فرصت را می دهد که بهبود پیدا کند و از اسهال، یبوست و کم آبی بدن جلوگیری شود. جالب است بدانید که در روزهای اول بعد از
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
یا احساس گرسنگی نمی کنید یا به میزان بسیار کمی این حس را خواهید داشت. مصرف حداقل مایعات برای هر روز هفته اول، ۲ و نیم لیتر است و باید این مقدار را از وقتی که بیدار می شوید تا زمان خواب کم کم مصرف کنید.
هفته دوم: مایعات کامل (غلیظ)

در طی این هفته در کنار مصرف مایعات رقیق، شروع به نوشیدن مایعات کامل و غلیظ تری مانند اسموتی های خانگی، شیر کم چرب و سوپ های رقیق کنید. با اینکه در این هفته کمی بیشتر احساس گرسنگی می کنید اما سیستم گوارش هنوز آماده هضم غذاهای سفت نیست.
هفته سوم رژیم بعد از اسلیو معده: پوره ها

در این هفته می توانید غذاهای واقعی پوره شده مانند میوه های له شده، پوره سیب زمینی و مرغ یا گوشت چرخکرده مصرف کنید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از ریزش مو بعد از عمل اسلیو معده باید پروتئین مصرف کنید. پس در هنگام پوره کردن غذا به آن مقداری شیر اضافه کنید.
هفته چهارم: غذاهای نرم

در هفته چهارم می توانید غذاهای نرم که تکه های نسبتا درشتی دارند را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. مثال هایی از این غذاهای شامل ماهی نرم، سوپ با تکه های درشت مثل عدس و برنج می شود. توجه داشته باشید که این رژیم ها یغذتیی معرفی شده بر اساس نکات تغذیه ای و همچنین
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
، ارائه شده و به صورت هفتگی تغییر می کند.
هفته پنجم به بعد

از هفته پنجم می توانید غذاهای سفت را نیز میل کنید ولی باید توجه داشته باشید که رژیم غذایی جدید باید کم چرب و کم کالری باشد و میزان غذای مصرفی را کاملا کنترل کنید.
منبع:
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید