کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
ها و مخصوصا جوش های زیر پوستی از شایع ترین مشکلات پوستی ای هستند که همه ما حداقل یک بار در عمرمان با آن مواجه شده ایم. در این مطلب قصد داریم تا درباره این نوع جوش و روش های درمان آن، توضیحات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.
جوش زیرپوستی چیست؟

پوست صورت ما از منافذ زیادی تشکیل شده است و این منافذ ممکن است توسط آلودگی، باکتری، چربی، سلول ها مرده پوست و موارد دیگری مسدود شود و این اتفاق باعث به وجود آمدن جوش های زیر پوستی مشود که عارضه جدی ای نیستند اما گاهی اوقات دردناک بوده و در ظاهر فرد تاثیر منفی ای خواهند داشت.
علت ایجاد جوش زیر پوستی می تواند به رژیم غذایی نامناسب و چرب، تغییرات هورمونی، استرس، سطح بهداشت پایین و ... مربوط باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا روش های
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
را به شما معرفی کنیم.
روش های درمان خانگی جوش زیر پوستی

برای از بین بردن جوش های زیرپوستی روش های مختلف خانگی و پزشکی وجود دارد که از جمله روش های درمان خانگی جوش های زیر پوستی عبارتند از:
عسل و دارچین

یکی از خاصیت های ترکیب دارچین و عسل، خصایت ضد باکتریایی و همینطور کاهش التهاباتدر برابر جوش های زیر پوستی است. برای درست کردن این ماسک به شرح زیر عمل کنید:

  • دو قاشق غذاخوری عسل و یک قشق چایخوری دارچین را با یکدیگر ترکیب کنید تا خمیری به دست آید.
  • ماسک را بر روی پوست کاملا تمیز بزنید و بگذارید 15 دقیقه بر روی پوستتان بماند.
  • بعد از گذشت زمان مناسب، پوست خود را با آب ولرم بشورید.

چای سبز

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان بالایی است و مصرف آن برای بدن بسیار مفید است. علاوه بر این از چای سبز به دلیل داشتن پلی فنول های مناسب برای کاهش التهاب و باکتری، برای
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
هم استفاده می شود. در این روش درمانی، چای سبز را به مدت 3 الی 4 دقیقه دم بدهید و اجازه دهید تا کامل خنک شود. پنبه ای را به چای آغشته کنید و برای چند دقیقه روی صورتتان قرار دهید. سپس صورتتان را بشویید و خشک کنید.
درمان جوش زیر پوستی با دارو

علاوه بر روش های خانگی برای درمان جوش با مراجعه به پزشک و تجویز داروهای مناسب توسط او و مرف آنها می توان جوش زیرپوستی را سریع درمان کرد. از جمله این دارو ها می توان به بنزوئیل* پراکسید، اسید سالیسیلیک و گوگرد اشاره کرد.
پزشکان مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی که برای کاهش التهاب جوش های زیر پوستی استفاده می شود، را به مدت طولانی توصیه نمی کنند زیرا بدن را مستعد عفونت می کنند.
درمان های پزشکی و پیشرفته برای درمان جوش زیر پوستی

اگر درمان های خانگی و همینطور مصرف پماد ها و داروهای تجویز شده برای از بین بردن این جوش های زیرپوستی موثر واقع نشود، پزشک از روش های پیشرفته تری مانند لیزر، نور و ... برای درمان جوش زیر پوستی شما استفاده می کند. از جمله درمان های پیشرفته جوش های زیرپوستی در یک
کاربر گرامی برای مشاهده لینک ها، کدها و ... وارد شوید و یا ثبت نام کنید
عبارتند از:
درم *ابریژن: در این روش لایه سطحی پوست فرد توسط یک غلتک چرخان از بین می رود که روشی بسیار موثر برای درمان جوش زیرپوستی است.
لایه *برداری شیمیایی: در این روش درمان جوش زیرپوستی، لایه سطحی پوست شما از بین می رود و منجر به درمان جوش های زیرپوستی می شود.