با سلام و احترام خدمت مشتریان گرامی
متاسفانه در چند روز گذشته گزارش هایی داشتیم که کاربران می گفتند بسته نصبی قالب های را در هاستشان که اکثرا سی پنل هست آپلود می کنند و بسته به محض آپلود از هاست پاک میشه.
طی بررسی هایی که انجام دادیم علت مشکل پیدا شد.
بر روی تمام بسته های جومی از ویرایشگر معتبر متن jce برای راحتی و امکانات بی نظیری که دارد استفاده می شود که ظاهرا در به روز رسانی آنتی ویروس ClamAV سرور های لینوکس تغییراتی به وجود آمده بود که باعث می شد فایل mediaplayer.swf مربوط به ویرایشگر jce که کاربرد آن اجرای فایل های فلش است را به عنوان فایل مخرب و ویروس شناسایی کند و اجازه آپلود بسته های نصبی که از ویرایشگر jce استفاده می کنند را به کاربران نمی داد و همین باعث میشد که کاربر نتواند بسته نصب سریع را روی هاستشان آپلود کنند.
از طریق پشتیبانی افزونه jce موضوع را پیگیری شده که ایشان سریعا پیگیر کار شدند و تصمیم گرفتیم فایل mediaplayer.swf را از بسته های جومی حذف کنیم.
اما با پیگیری ها و هماهنگی های انجام شده بین تیم پشتیبانی jce و آنتی ویروس ClamAV امروز مطلب شدیم که تیم آنتی ویروس ClamAV مشکل را برطرف نموده این اشتباه را در به روز رسانی های خود برطرف کرده است.
حدس می زنیم قاعدتا و منطقا این به روز رسانی تا ۴۸ ساعت آینده به صورت خودکار بر روی آنتی ویروس سرور و هاست شما اعلام شود و مشکل برطرف شود.


حال اگر این مشکل همچنان در روی هاست شما وجود دارد و نمی توانید بسته را بر روی هاستتان آپلود کنید راه حل ها به ترتیب اولویت تقدیمتان می شود:

۱-اولین راه حل و منطقی ترین راه حل این است که با مدیر هاستتان تماس حاصل نمایید و بفرمایید لیست شناسایی یا لیست تعاریف آنتی ویروس ClamAV را در سرور خود به روز رسانی کند.
۲-اگر احیانا مدیر هاست با شما همکاری های لازم را نداشت و عجله داشتید بسته نصبی را در کامپیوتر خود از زیپ خارج نموده فایل mediaplayer.swf را جستجو کنید و فایل هایی که پیدا می شوند را حذف کنید سپس مجددا بسته را زیپ کرده و در هاست آپلود کنید. این کار صدمه ای به سایت و قالب شما نمی زند بعد از نصب قالب و بعد از چند روز که اطمینان پیدا کردید آنتی ویروس هاستتان اپدیت شده است می توانید از طریق بخش به روز رسانی افزونه *ها افزونه jce را به روز رسانی کنید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
منابع:
لینک پیگیری موضوع در سایت jce:
https://www.joomlacontenteditor.net/...ayer-swf-virus
لینک به گزارش به روز رسانی سایت ClamAV و رفع مشکل البته این صفحه مسدود است و باید با فیتر شکن مشاهده کنید:
https://www.virustotal.com/en/file/4...is/1447924393/